האם כדאי לקנות תחפושות מעלי אקספרס?

בתור חברה שמייצרת לא מעט מוצרים בסין, שואלים אותנו הרבה פעמים האם כדאי לקנות תחפושות מעלי אקספרס.

התשובה היא כן ולא. כן, אנחנו יודעים שזה לא לגמרי עוזר למי שמחפש תשובה חותכת אבל מה לעשות. אנחנו דוגלים בשקיפות.

תראו, כל העסק של סין הוא די פשוט להבנה. מפעל סיני יכול להחליט יום אחד שהוא מייצר תחפושת. יושבים בעלי מקצוע סינים ומכינים תחפושת שבדרך כלל מורכבת משלושה מאפיינים – מסיכה, ביגוד, אביזרים.

מסיכות מוכנות בדרך כלל מחומר קשיח שנקרא  PVC או מלטקס שזה חומר יוקרתי יותר אבל עם החסרונות שלו (נראה טוב יותר אך מזיע יותר ועוד). המסיכות יכולות להיות בעובי שונה כתלות לכמה זמן השאירו אותן בתנור לאפייה או כמה השקיעו בהכנת המודל. כמובן שהרבה פעמים כדי לייצר כמות גדולה אז רוצים לחסוך בזמן ובחומרים כמה שניתן וכך מקבלים מסיכות שנשברות מהר מדי.

גם בביגוד ישנן איכויות שונות שמתבטאות בעיקר בסוג הבד ובתפירה, דברים שאי אפשר לראות בעין כשקונים באינטרנט אלא רק כשמגיעים למפעל עצמו לבקרת איכות. זו הסיבה שאנו מקפידים לעשות בקרת איכות בכל הזמנה שאנו מבצעים בכל שלב ושלב.

ומה לגבי אביזרים?

באביזרים ובכן, מדובר בעולם ומלואו. רוב הסיכויים שאותו מפעל ירכוש ממפעלים אחרים את האביזרים במחיר אפסי ויציע אותם בתוספת מחיר. יש אינספור מפעלים שמייצרים אביזרים, כל מפעל ואיכותו.

לאחר שמפעל אחד בסין ייצר את התחפושת יקומו לו אינסוף מעתיקנים שיטענו שהם המקוריים. הם ישתמשו באותן תמונות של המפעל המקורי וייצרו את התחפושת דומה לתחפושת המקורית. מבחינה ויזואלית, לפעמים היא תהיה דומה מאוד, לפעמים היא לא תהיה דומה בכלל. מבחינת איכות, לפעמים היא יכולה להיות גרועה יותר מהמקור ולפעמים אפילו לעלות עליו. כל מפעל והקריטריונים שלו. כך שכשאתה מזמין באינטרנט למעשה אין לך מושג איזה מוצר תקבל, לא מבחינה ויזואלית ולא מבחינה איכותית. מבחינה ויזואלית קצת יותר קל לדעת לפי הפידבק של המוכר. לקוחות בדרך כלל מדרגים עם קבלת המוצר ואם הוא דומה הספק יזכה בניקוד גבוה. אם אחר כך תהיה תקלת איכות, לא כולם יחזרו כדי לדרג גרוע את הספק.

האם התחפושת תגיע בזמן??

מבחינת זמנים, משלוח חינמי מסין עלול לקחת בין חודש לחודשיים ואפילו למעלה מזה. אם אתם צריכים שהתחפושת תגיע אליכם עד תאריך ספציפי, קחו בחשבון שיכולים להיות עיכובים במשלוח. גם אם יש חודשיים עד התאריך, יכול לקחת זמן עד שהספק יוציא את המשלוח, יכולים להיות עיכובים בדרך, יכולים להיות עיכובים גם בנמל בארץ, בין אם זה בשביתה של עובדי הנמל שקרו לא מעט מהן לאחרונה, עיצומי מכס או סתם עומס עצום בדואר ישראל שגם ככה לא מתפקד הכי טוב.

משלוח מהיר מסין (5-7 ימים בדרך כלל) ייקר לכם משמעותית את המשלוח ועלול להגיע למחיר המוצר עצמו. שלא לדבר על כך שישנן סיטואציות שבהן המכס יחליט שהחבילה שלכם יקרה יותר ותצטרכו לשלם עמילות מכס שנעה בין כמה עשרות לכמה מאות שקלים.

אם תזמינו כמות גדולה של תחפושות לפורים מעלי אקספרס (לפעמים אפילו מעל 3 יחידות) אתם תיחשבו כסוחרים ותצטרכו לשלם מיסים על ההזמנה ולהיגרר לביורוקרטיה אינסופית.

אז האם כדאי להזמין תחפושות מעלי אקספרס?

אם יש לכם הרבה זמן, כמה עשרות שקלים הם קריטיים עבורכם, אתם מזמינים כמות קטנה ואין לכם בעיה להתמודד עם מוצר שהוא לא 100% מה שחשבתם, לכו על זה. אחרת, חפשו בארץ את מה שאתם רוצים לקנות. לא מעט פעמים הזול עולה ביוקר. אצלנו בבובה בובה מקפידים שהזול יעלה בזול. כמו שהוא צריך להיות. חג שמח!

קראו על:

0
  0
  סל הקניות שלך
  העגלה ריקה, וזה באסה לה, שים פה איזה משהובחזרה לחנות
  להמשך שיחה בווצאפ
  1
  💬 איך אפשר לעזור?
  👋 שלום!
  אפשר גם לדבר איתנו בווצאפ